Deutsch als Fremdsprache - Konversationswettbewerb

Konversationswettbewerbe Deutsch als Fremdsprache



Handouts zum Wettbewerb - Skripten und Beispiele ...
Materiály ke konverzační soutěži
Kategorie III.A-B - střední školy

Name: Password:


KONVERSATIONSWETTBEWERBE DAF/ VORLESERWETTBEWERBE ...
KONVERZAČNÍ SOUTĚŽE/ SOUTĚŽE V PŘEDČÍTÁNÍ


Konverzační soutěže v Nj - 2015/2016 (III.A)



11.-19.1.2016
Schulwettbewerb

STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ NEJDEK příspěvková organizace, Rooseveltova 600
362 21 Nejdek





Zur Fotogalerie ...


ERGEBNISSE:
1. Stárková Andrea, V1, 29,5 b.
2. Kuruc David, V4, 29 b.
3. Petrovká Petra, V4, 26 b.

3. Dulovcová Daniela, V2, 26 b.
5. Rams Jiří, V2, 25 b.
6. Bahulová Denisa, V1, 25 b.
7. Gazdagová Johana, V1, 22 b.
8. Týmlová Kateřina, V3, 21 b.
9. Dražovský Tomáš, V2, 19 b.
10. Krůtová Dominka, V4, 18 b.
11. Krásná Aranka, V3, 15 b.


Konverzační soutěže v Nj - 2014/2015 (III.A)



12.-15.1.2015
Schulwettbewerb

STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ NEJDEK příspěvková organizace, Rooseveltova 600
362 21 Nejdek





Zur Fotogalerie ...


ERGEBNISSE - 1.-3. Schuljahr:
1. Dulovcová Daniela, V1, 16 b.
2. Týmlová Kateřina, V2, 14 b.
3. Rams Jiří, V1, 13,5 b.

3. Dražovský Tomáš, V1, 12 b.
5. Krásná Aranka, V2, 10 b.
6. Krůtová Dominika, V3, 9 b.
7. Gazdagová Johana, V1, 22 b.
8. Gazsiová Jenifer, V3, 8 b.
9. Janečková Jana, V2, 7,5 b.

ERGEBNISSE - 4. Schuljahr:
1. Boháč Václav, V4, 24 b.
2. Šugarová Nikol, V4, 23,5 b.
3. Kosová Marie, V4, 23 b.

3. Kuruc David, V4, 21 b.
5. Plechšmíd Jaub, V4, 20 b.
6. Sterzik Antonín, V4, 20 b.
7. Petrovská Petra, V4, 18,5 b.
8. Atanasov Martin, V4, 18 b.
9. Borková Lucie, V4, 16 b.
10. Dyková Markéta, V4, 14,5 b.


Konverzační soutěže v Nj - 2013/2014 (III.A)



12.-16.1.2014
Schulwettbewerb

STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ NEJDEK příspěvková organizace, Rooseveltova 600
362 21 Nejdek





Zur Fotogalerie ...


Ergebnisse des Schulwettbewerbs - 12. - 16.1.2014 (.pdf)


Konverzační soutěže a soutěže v předčítání v Nj - 2012/2013 (III.A)




10.4.2013
Vorleserwettbewerb 2013 - Pardubice

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE, Čankovská 9
360 05 Karlovy Vary





Zur Fotogalerie ...


8.2.2013
Bezirkswettbewerb

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE, Čankovská 9
360 05 Karlovy Vary

http://www.kvkskoly.cz
http://www.ddmkv.cz/



Zur Fotogalerie ...


16.1.2013
Schulwettbewerb

STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ NEJDEK příspěvková organizace, Rooseveltova 600
362 21 Nejdek

Ergebnisse des Schulwettbewerbs - 16.1.2013 (.pdf)
Themen zum Herunterladen (.pdf)



Zur Fotogalerie ...


Témata soutěže III. kategorie:
1. Familie
2. Wohnen
3. Tägliches Leben
4. Essen und Trinken
5. Schule, Ausbildung
6. Arbeit, Beruf
7. Konsum
8. Natur und Umwelt
9. Reisen
10. Freizeit und Unterhaltung
11. Medien
12. Gesellschaft und andere Kulturen



Celostátní finále soutěže v předčítání - VORLESERWETTBEWERB - Pardubice 19.4.2012



19.4.2012

Studentky německého jazyka (B1-B2) se dne 19.4.2012 v pardubickém Divadle 29 účastnily celostátního finále Soutěže v předčítání německého textu. V kategorii II určené pro střední odborné školy dokázala Lucie Kociánová obhájit hezké 4. místo v interpretaci textu klasické pohádky bratří Grimmů. Studentky navštívily také Východočeské muzeum v Pardubicích a prošly si nejdůležitější pamětihodnosti s německým výkladem, který si připravily v rámci maturitního opakování.





Konverzační soutěže v NJ - 2011/2012



Konverzační soutěž v Nj – okresní kolo SŠ (III.A)

8.2.2012 od 9hodin
ACADEMIA MERCURII soukromá střední škola s.r.o., Smiřických 740
547 01 Náchod

Ergebnisse

1. Kopřiva Ondřej, Gymnázium Náchod, Řezníčkova 451 (38 b.)
2. Palhounová Pavla, Gymnázium Broumov, Hradební 218, 550 01 (29 b.)
3. Škrabka Martin, Gymnázium a SOŠ Jaroměř, Lužická 423, 551 23 Jaroměř (24 b.)
4. Kaválková Daniela, Academia Mercurii Náchod, Smiřických 740 (22 b.)
5. Pavlovič Karel, SŠ hotelnictví a podnikání SČMSD, Hronov, s.r.o., Čapkova 193, 549 31 Hronov (21 b.)




Ergebnisse vom Bezirkswettbewerb 8.2.2012
Fotos vom Bezikrsbewerb 8.2.2012




Kategorie I. A - je určena žákům do 7. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří se učí německý jazyk v rámci vzdělávacího oboru „cizí jazyk“ nebo „další cizí jazyk“; probíhá ve školním a okresním kole,

Kategorie I. B - je určena žákům 8. a 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří se učí německý jazyk v rámci vzdělávacího oboru „další cizí jazyk“ probíhá ve školním a okresním kole,

Kategorie III. A - je určena žákům 1. až 3. ročníků všech typů středních škol 1); kteří se učí německý jazyk v rámci vzdělávacího oboru „cizí jazyk“ nebo „další cizí jazyk“; probíhá ve školním, okresním, krajském a ústředním kole,

Kategorie III. B - je určena žákům 1. až 3. ročníků všech typů středních škol 1), kteří měli či mají trvalou možnost souvisle komunikovat v daném jazyce mimo samotnou jazykovou výuku; probíhá ve školním, krajském a ústředním kole,




Konverzační soutěž v Nj – školní kolo SŠ (III.A)

Schulwettbewerb - Ergenisse - Download (.pdf)
Schulwettbewerb - Fotogalerie vom 10.-11.1.2012 ...





10.1.2012

ACADEMIA MERCURII soukromá střední škola s.r.o., Smiřických 740
547 01 Náchod

Témata soutěže III. kategorie:
1. Jugend und ihre Welt
2. Menschliche Beziehungen
3. Freizeit, Hobbys, Lebensstil
4. Ausbildung und Fremdsprachenlernen
5. Natur und Umwelt
6. Feste und Bräuche interkulturell
7. Kommunikation und Medien
8. Vorbilder
9. Reisetrends


Download (.pdf)



Konverzační soutěž v NJ - školní rok 2010/2011
-


Konverzační soutěž v Nj – okresní kolo ZŠ (I.A, II.A-II.B) a SŠ (III.A)

10.2.2011 od 8:30 hodin
ACADEMIA MERCURII soukromá střední škola s.r.o., Smiřických 740
547 01 Náchod



Výsledky okresního kola soutěže 10. 2. 2011

Kategorie I.A
1. Voborníková Nela, ZŠ Komenského Náchod, Komenského 425, 547 01 Náchod (21 b.)
2. Hvězdová Marie, ZŠ Červený Kostelec, Komenského 540, 549 01 (16 b.)
3. Švorcová Lucie, ZŠ Červený Kostelec, Komenského 540, 549 01 (14 b.)

Kategorie II.A
1. Kosařová Karolína, ZŠ Červený Kostelec, Komenského 540, 549 01 (24 b.)
3. Hanušová Tereza, ZŠ Červený Kostelec, Komenského 540, 549 01 (19 b.)

Kategorie II.B
1. Škrabka Martin, Gymnázium a SOŠ Jaroměř, Lužická 423, 551 23 (18 b.)
2. Chudomská Radka, Gymnázium Broumov, Hradební 218, 550 01 (17 b.)
3. Škrabka Martin, Gymnázium a SOŠ Jaroměř, Lužická 423, 551 23 (14 b.)

Kategorie III.A
1. Kejzlar Jaroslav, Gymnázium Broumov, Hradební 218, 550 01 (39 b.)
2. Kopřiva Ondřej, Gymnázium Náchod, Řezníčkova 451, 547 01 (38 b.)
3. Žochová Veronika, Gymnázium a SOŠ Jaroměř, Lužická 423, 551 23 (34 b.)
4. Schusser Jakub, Gymnázium Broumov, Hradební 218, 550 01 (31 b.)
5. Kaválková Daniela, ACADEMIA MERCURII s.r.o., Smiřických 740, 547 01 (29 b.)
6. Kvirenc Radim, Gymnázium Náchod, Řezníčkova 451, 547 01 (29 b.)


Výsledky soutěže (.pdf), Fotoalbum z 10. 2. 2011 ...



Témata soutěže (.pdf)




Konverzační soutěž v Nj – školní kolo SŠ (III.A)

Výsledky soutěže (.pdf)


10.1.2011

ACADEMIA MERCURII soukromá střední škola s.r.o., Smiřických 740
547 01 Náchod

Témata soutěže III. kategorie:
1. Jugend und ihre Welt
2. Menschliche Beziehungen
/font>3. Freizeit, Hobbys, Lebensstil
prachenlernen
5. Natur und Umwelt
6. Feste und Bräuche interkulturell
7. Kommunikation und Medien
8. Vorbilder
9. Reisetrends

Download (.pdf)







Konverzační soutěž v NJ - školní rok 2009/2010


Konverzační soutěž v Nj – okresní kolo ZŠ (I.A, II.A-II.B) a SŠ (III.A)

Výsledky okresního kola konverzační soutěže Nj 3.2.2010
Fotogalerie okresního kola konverzační soutěže Nj 3.2.2010

Kategorie I.A
1.-2. Nývlt Tomáš, ZŠ Červený Kostelec, Komenského, 29 b.
1.-2. Nela Voborníková, ZŠ Komenského 425, 29 b.
3. Vítová Michaela, ZŠ Červený Kostelec, Komenského, 18 b.

Kategorie II.A
1. Kosařová Karolína, ZŠ Červený Kostelec, 27 b.
2. Regnerová Marie, ZŠ Červený Kostelec, 18 b.

Kategorie II.B
1. Gabrišová Adéla, Gymnázium a SOŠ Jaroměř, 20 b.

Kategorie III.A
1. Kopřiva Ondřej, Gymnázium Náchod, 45 b.
2. Dittrich Josef, Gymnázium Broumov, 40 b.
3. Jakubcová Jana, ACADEMIA MERCURII soukromá střední škola, s.r.o., 35 b.
4. Šimbera Jan, Gymnázium Náchod, 34 b.


Termín:                        3.2.2010

Místo:                           ACADEMIA MERCURII soukromá střední škola s.r.o., Smiřických 740
                                    547 01 Náchod



Konverzační soutěže v NJ 2009/2010 - školní kolo
:

Výsledky školního kola konverzační soutěže Nj 11.1.2010
Propozice školního kola konverzační soutěže Nj 11.1.2010

Fotogalerie školního kola konverzační soutěže Nj 11.1.2010

1. Jakubcová Jana, 3.A, 34 b.
2. Horká Simona, 2.B, 33. b.
3. Tupcová Iveta, 3,B, 30 b.


4. Mifková Janeta, 3.A
5. Tylšová Michaela, 3.A
6. Fiala Daniel, 3.A
6. Izáková Zuzana, 2.B
7. Tláskalová Renata, 3.B


1. Ideale und Probleme der Jugend
2. Reisen und Urlaub; Tourismus
3. Freizeit
4. Schule und mein zukünftiger Beruf
5. Mensch und Natur
6. Tschechische Republik, Prag
7. Was und wie feiert man bei uns
8. Medien

Termín:                        11.1.2010

Místo:                           Academia Mercurii, Smiřických 740
                                    547 01 Náchod





Konverzační soutěž v NJ - školní rok 2008/2009
-


Konverzační soutěž v Nj – školní kolo SŠ

Termín:                        7.1.2009
Místo:                           Gymnázium a SOŠ, Horská 309
                                    543 71 Hostinné
Ročník:                        kvinta - septima


Ke stažení:
Témata školního kola dne 7.1.2009

Konverzační soutěž v Nj – okresní kolo SŠ

Termín:                        22.1.2009
Místo:                           Gymnázium a SOŠ, Horská 309
                                    543 71 Hostinné

Ke stažení:
Propozice okresního kola konverzační soutěže Nj 22.1.2009
Tematické zaměření ve okresní kola
Přihláška do okresní kola dne 22.1.2009



Konverzační soutěž v NJ - školní rok 2007/2008


Konverzační soutěž v Nj – okresní kolo SŠ

Termín:                        21.1.2008
Místo:                           Gymnázium a SOŠ, Horská 309
                                    543 71 Hostinné

Ke stažení:
VÝSLEDKY OKRESNÍHO KOLA KONVERZAČNÍ SOUTĚŽE DNE 21.1.2008 na Gymnáziu a SOŠ Hostinné

Fotogalerie (21.1.2008)

Kategorie III.A

1. Lenka Vítová
(Gymnázium a Střední odborná škola Úpice, Havlíčkova 812, 542 32 Úpice)
66 b. z celkem 79

2. David Babka
(Gymnázium Trutnov, Jiráskovo nám. 325, 541 01 Trutnov)
64 b.

3. Hana Šustková
(Gymnázium Trutnov, Jiráskovo nám. 325, 541 01 Trutnov)
60 b.

4. Petra Janáková
(Gymnázium Dvůr Králové n.L., nám. Odboje 304, 544 01 Dvůr Králové)
59 b.

5. Eva Hašková
(Gymnázium a Střední odborná škola Úpice, Havlíčkova 812, 542 32 Úpice)
48 b.

6. Denisa Šecová
(Gymnázium Dvůr Králové n.L., nám. Odboje 304, 544 01 Dvůr Králové)
47 b.
7. Natálie Šírová
(Gymnázium Vrchlabí, Komenského 586, 543 01 Vrchlabí)
45 b.

8. Radka Šedivá
(Gymnázium Dvůr Králové n.L., nám. Odboje 304, 544 01 Dvůr Králové)
38 b.

9. Lukáš Bakeš
(Gymnázium a Střední odborná škola Hostinné, Horská 309, 543 71 Hostinné)
36 b.

10. Petr Králík
(Střední průmyslová škola Trutnov, Školní 101, 541 01 Trutnov)
32 b.

11. Eva Tichá
(Gymnázium Vrchlabí, Komenského 586, 543 01 Vrchlabí)
25,5 b.


Konverzační soutěž v Nj – školní kolo SŠ

Termín:                        9.1.2008
Místo:                           Gymnázium a SOŠ, Horská 309
                                    543 71 Hostinné
Ročník:                        kvinta - septima


Ke stažení:
Témata školního kola dne 9.1.2008
Výsledky školního kola dne 9.1.2008



Konverzační soutěž v NJ - školní rok 2006/2007


VÝSLEDKY OKRESNÍHO KOLA KONVERZAČNÍ SOUTĚŽE DNE 25.1.2007
na Gymnáziu a SOŠ Hostinné

Pokyny pro krajské kolo konverzační soutěže + přihláška ke stažení
Konverzační soutěže 2006/2007 - fotogalerie >


Termín:     25.1.2007
Místo:        Gymnázium a SOŠ, Horská 309
                  354 71 Hostinné

Kategorie III.A
1. Zdeňka Šimanovská (Gymnázium a SOŠ Hostinné) (77,5 bodů/ max. 96 bodů)
2. Karolina Tylšová (Gymnázium Úpice) (75,5 bodů)
3. Hana Šustková (Gymnázium Trutnov) (70,5 bodů)
4. Lucie Friedová (Gymnázium Dvůr Králové) (68,5 bodů)
5. Petra Weymannová (Gymnázium Dvůr Králové) (62.5 bodů)
6. David Babka (Gymnázium Trutnov) (61,5 bodů)
7. Michaela Ryšálková (Gymnázium a SOŠ Hostinné) (60 bodů)
8. Lucie Vítová (Gymnázium Vrchlabí) (59,5 bodů)
9. Michaela Bránová (Gymnázium Vrchlabí) (58,5 bodů)
10. Lenka Středová (SSOŠ podnikatelská Trutnov) (53 bodů)
11. Pavel Vrabec (SPŠ Trutnov) (50 bodů)
12. Martin Vach (SPŠ Trutnov) (49 bodů)
13. Petra Janáková (Gymnázium Dvůr Králové) (48,5 bodů)
14. Iva Adamů (Gymnázium Úpice) (46 bodů)
15. Anna Havelková (SOŠ a SOU Dvůr Králové) (45 bodů)
16. Kateřina Cejnarová (SSOŠ podnikatelská Trutnov) (40 bodů)
17. Klára Tlachačová (SOŠ a SOU Dvůr Králové) (30,5 bodů)

Kategorie III.B
1. Pavla Tůmová (Gymnázium Trutnov) (106,5 bodů/ max. 121 bodů)
2. Martin Mazenauer (SZŠ Trutnov) (94.5 bodů)
3. Jan Mihatsch (Gymnázium Trutnov) (88 bodů)



Konverzační soutěž v NJ - školní rok 2006/2007

VÝSLEDKY ŠKOLNÍHO KOLA KONVERZAČNÍ SOUTĚŽE DNE 9.1.2007 na Gymnáziu a SOŠ Hostinné

Termín:     25.1.2006
Místo:        Gymnázium a SOŠ, Horská 309
                  354 71 Hostinné

Témata soutěže III. kategorie:

1. Ideale und Probleme der Jugend
2. Generationsprobleme
3. Freizeit
4. Schule und mein zukünftiger Beruf
5. Mensch und Natur
6. Tschechische Republik
7. Was und wie feiert man bei uns
8.Medien

Pokyny pro okresní kolo konverzační soutěže v Nj 25.1.2006 / .pdf (oblast Trutnov)

Informační handout - okresní kolo konverzační soutěže
.doc a .pdf
Přihláška do okresního kola soutěže ve formátu
.doc a .pdf



Konverzační soutěž v NJ - Krajské kolo 24.2.2006
SCHOLA SERVIS s.r.o. Přerov


1. Jana KILIÁNOVÁ (Gymnázium Jakuba Škody Přerov) (116 bodů/ max. 120)
2. Pavel PRŮŠA (Gymnázium Jiřího Wolkera, Prostějov) (108 bodů)
3. Hana FILIPČÍKOVÁ (Gymnázium Jeseník) (104 bodů)
4.–6. Hana Berková (Gymnázium Olomouc-Hejčín) (98 bodů)
4.–6. Michal Drozd (Gymnázium Jiřího Wolkera, Prostějov) (98 bodů)
4.–6. Tomáš Kotas (SOŠ a SOU strojírenské s stavební Jeseník) (98 bodů)
7.-8. Tereza Mašková (Gymnázium Kojetín) (92 bodů)
7.–8. Jana Zagorová (Slovanské gymnázium Olomouc) (92 bodů)
9. Romana Brokešová (Obchodní akademie a JŠ Šumperk) (76 bodů)


Konverzační soutěž 2005/2006 - fotogalerie >


 

 


WEGWEISER ...


fonetika, gramatika, pravopis, konverzace, maturitní zkouška, certifikáry, německá literatura, reálie Německa, Rakousko,
Švýcarsko, Lichtenštejnsko a Lucembursko
interaktivní podpora výuky - gramatika A, gramatika B
konverzace A, konverzace B , umění a kultura, aktivity - reálie německy mluvících zemí, porozumění textu, poslechová cvičení,
podcast, videocast